Akonasoftver.sk
Klarion.eu - hračky a darčeky
reklama
Word 2007

Konvertovanie prípony .docx na .doc

Kategória: Tipy/triky  |  Podkategória: Tipy/triky
5. 6. 2009   Akonasoftver.sk

Ako sme už spomínali v článku Pozor na ukladanie dokumentov, program Microsoft Word 2007 predvolene používa novú príponu .docx. Nová prípona prináša okrem iného aj často sa vyskytujúci problém. Prípona .docx nie je kompatibilná so staršími verziami Wordu! A tu vzniká spomínaný problém, pretože v dnešnej dobe sú ešte viac rozšírené staršie verzie Wordu (97-2003) a používatelia niektorej staršej verzie Wordu jednoducho dokument s príponou .docx neotvoria. Používatelia Wordu 2007 si musia preto veľmi často dávať pozor v akom formáte uložia svoj dokument, hlavne vtedy, ak ho budú posielať niekomu, kto používa niektorú zo starších verzií Wordu.

Ale používatelia nie sú zvyknutí rozmýšľať o vhodnej prípone, obyčajne uložia dokument v predvolenej prípone a často krát nemajú ani čas na také drobnosti, a tak sa stáva, že používatelia starších verzií Wordu príjmu dokument s príponou .docx. Ten samozrejme ich Word neotvorí.

Najjednoduchší spôsob ako vzniknutý problém vyriešiť, je poprosiť odosielateľa, aby poslal dokument s príponou .doc. Tento spôsob z rôznych príčin nie je vždy úspešný, a tak si používateľ musí pomôcť sám. Našťastie existujú dva spôsoby ako daný problém vyriešiť.

Online konverzia

Na internete existuje niekoľko stránok, ktoré poskytujú konverziu cez internet, ale nie všetky sú zadarmo. Predstavím Vám jednu, ktorá poskytuje konverziu zadarmo a jednoducho. Stránka Zamzar.com umožňuje veľmi jednoducho konvertovať obrázkové, video, hudobné a textové formáty ako .docx, .doc, .csv, .html, .odp, .ods, .trf, .txt, .pdf, .pptx, .ps a mnohé ďalšie. Postup konverzie je vcelku jednoduchý, stačí postupovať podľa nasledujúcich štyroch krokov:

  • Krok 1 (Step 1)
  • - vložiť súbor, ktorý treba konvetovať
  • Krok 2 (Step 2)
  • - z ponuky treba vybrať príponu, do ktorej chceme vložený súbor konvertovať
  • Krok 3 (Step 3)
  • - vložiť e-mailovú adresu, na ktorú príde z konvertovaný súbor
  • Krok 4 (Step 4)
  • - stlačiť tlačidlo Convert

 

Konverzia pomocou programu

Druhý spôsob je pomocou inštalačného programu Balík kompatibility balíka Microsoft Office, ktorý umožňuje v starších verziách programov Microsoft Office 2000, Office XP alebo Office 2003 otvárať, upravovať a ukladať súbory vytvorené pomocou nových formátov programov Word, Excel a PowerPoint 2007. Ukladanie je však potom možné iba vo formáte .doc.

Pred inštaláciou balíka je odporúčané aktualizovať systém inštaláciou všetkých povinných aktualizácií z webovej lokality Microsoft Update cez prehliadač Internet Explorer. Po aktualizácii už iba stačí prevziať inštalačný súbor FileFormatConverters.exe . Po prevzatí je potrebné dvojklikom spustiť súbor a podľa pokynov na obrazovke dokončiť inštaláciu.
Výhoda balíka je v tom, že po inštalácii staršia verzia Office dokáže pracovať priamo so súborom s príponou .docx a nie sú potrebné žiadne zdĺhavé úkony.
Po inštalácii balíka balík nedokáže pracovať s niektorými objektmi, ktoré boli vytvorené nejakou novou funkciou programu Word 2007, tieto objekty budú zobrazené ako statické objekty.

Ak si neviete pomôcť s akoukoľvek úlohou v niektorom programe z balíka Office, nechajte si pomôcť od profesionálov . IT odborník zeleneIT.sk Vám pomôže s každou úlohou.

Bližšie info tu:  www.zeleneit.sk/it-sluzby/3639-pomoc-s-office.html 

 


Kľúčové slová:

TIP, konverzia docx na doc, Balík kompatibility Microsoft Office Compatibility Pack pre súbory vo formáte programu Word, Excel a PowerPoint 2007

Sporenie v zlate pre lepšiu budúcnosť
reklama
Súvisiace články:
TIP: Číslovanie strán od inej strany ako prvej

TIP: Klávesové skratky vo Worde 2007

TIP: Pozor na ukladanie dokumentov vo Worde 2007

Tipy a triky: Konverzia dokumentu do verzie 2007

Záložné kópie dokumentov vo Worde 2007

Komentáre:
Pridať komentár

Vyhľadávanie:Nenašli ste to, čo ste hľadali? Napíšte nám a budeme sa snažiť Vám pomôcť.

Výrok:
Dokázanie omylu by malo byť oslavované, pretože pozdvihuje niekoho na novú úroveň porozumenia.
(neznámy)

Obľúbené svadobné centrum
reklama
reklama
Copyright © 2009-2021 Akonasoftver od Akonaskolu.eu   ::   Kopírovanie obsahu stránky Akonasoftver je zakázané!